Promyk Nowa Sucha Gospodarze

Hubert Handzlik

RobCiel

14.06.2015

W dniu 14.06.2015 podopieczni Trenera Andrzeja Makowskiego zagrali przedostatni mecz ligowy w sezonie 2014/2015.
Mecz odbył się na wyjeździe, a przeciwnikiem był Promyk Nowa Sucha (wicelider tabeli).
Zawodnicy UKS Nowa Wieś od początku spotkania zagrali bardzo ofensywnie. Maciej Zieliński wszedł w pierwszym składzie na pozycji napastnika i w ciągu pierwszych 5 minut miał trzy szanse na zdobycie bramki. Jednak za każdym razem piłka trafiała w słupek. Na pewno do tego mógł się przyczynić fakt, że sędzia zabronił Maćkowi grać w okularach. Przez większość czasu pierwszej części spotkania Nowa Wieś była w posiadaniu piłki i grała na połowie rywala, próbując zdobyć prowadzenie. Jednak do gwizdka to się nie udało i na przerwę drużyny schodziły z bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie zawodnicy drużyny Gospodarzy zagrali bardziej odważnie, ale pierwszą bramkę po indywidualnej akcji Huberta Handzlika zdobył UKS Nowa Wieś. Gospodarze mieli kilka okazji do strzelenia bramki, ale albo nasz bramkarz (Mateusz Błędowski) świetnie bronił, albo strzały były poza światło bramki. Do 59 minuty UKS prowadził 1:0. Niestety w ostatniej minucie po dośrodkowaniu w pole karne, zawodnik Promyka uderzeniem z głowy umieścił piłkę w naszej bramce.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i umocnił UKS Nowa Wieś na pozycji lidera. Jednak nawet taki wynik zagwarantował nam awans do I ligi z pierwszego miejsca w tabeli.

Brawo chłopcy, brawo Trener, brawo Rodzice-Kibice !!!